Znajdź motywację

Zawsze warto poszerzać swoje horyzonty i odkrywać nowe pasje. Dlaczego? Bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie, nasza natura jest zaprogramowana do ciągłej zmiany. Może być trudno zaakceptować fakt, że musimy stale dostosowywać się do nowych sytuacji i wyzwań, ale właśnie w tym tkwi siła rozwoju. Patrząc na nasze ciało zauważamy niesamowitą zdolność adaptacji. Cały czas zachodzą w nim przemiany – zarówno widoczne gołym okiem jak i te ukryte na poziomie komórkowym. Komórki umierają i są zastępowane przez nowe, co prowadzi do wymiany narządów w ciągu dni tygodni lub nawet lat (w zależności od organu). To nieuchronny proces życiowy. Dbanie o rozwój organizmu jest kluczowe dla utrzymania jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wiemy dobrze jak ważna jest troska o odpowiednią ilość snu oraz zdrowe jedzenie; wprowadzanie aktywności fizycznej do codziennego życia; dbanie również o równowagę psychiczną oraz otoczenie które ma wpływ na kondycję ciała. Wszystkie te działania mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu.

 

Równowaga między ciałem a umysłem ma ogromne znaczenie

Równie ważne jest skupienie się na umyśle, jak i na ciele. Często jesteśmy tak zajęci i zestresowani, że czujemy się jak chomiki w kole – uwięzieni w klatce, którą sami stworzyliśmy. Z biegiem czasu czujemy się coraz bardziej bezcelowi, bezsilni i odizolowani. W głębi duszy czujemy jednak głos, który mówi nam, że poza tą klatką jest coś więcej – coś, czego naprawdę pragniemy i co czeka na odkrycie. Po prostu nie wiemy dokładnie, co to jest i jak zrobić pierwszy krok.

Dobrze byłoby, gdybyśmy spojrzeli na otaczający nas świat nowymi oczami – zmienili naszą perspektywę i znaleźli nowy punkt skupienia. Kiedy pogłębisz ten obszar, wiele rzeczy stanie się jaśniejszych.

Podobnie jak okulary, nasze umysły muszą być aktualizowane poprzez wchłanianie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności. Ważne jest, aby stale i krytycznie weryfikować nasz sposób myślenia.

Podejmij więc wyzwanie i naucz się czegoś nowego!

Niezależnie od tego, czy jest to analiza danych, czy jakikolwiek inny temat, proces uczenia się nie tylko pomoże ci rozwinąć zdolności umysłowe, ale także zwiększy twoją pewność siebie. W końcu, jeśli wiesz, co potrafisz i ile już osiągnąłeś, poczujesz się pewniej w życiu.

Dlaczego Cyfrowy Świat

W świecie, w którym technologia staje się coraz bardziej istotna i otacza nas wszędzie, ważne jest, abyśmy nie bali się pozostać w tyle. Powinniśmy raczej uznać, że jesteśmy częścią tego rozwoju. Nawet jeśli nie planujesz aktywnie pracować z technologią w przyszłości, nadal będziesz na nią wystawiony – bądź więc świadomym użytkownikiem. Wybieraj i wspieraj technologię, która jest w harmonii z Tobą, innymi ludźmi i planetą.
Uwolnij swojego wewnętrznego drania – zacznij pozwalać swojemu mózgowi pracować na pełnych obrotach już teraz! Otwórz się na nieznane i rozwijaj swój umysł

Czasami jest trudno, zanim stanie się łatwo

Czasami może to być trudne na początku, zanim stanie się łatwiejsze. Nasz mózg, znany również jako maszyna myśląca, składa się z komórek nerwowych, które są ze sobą połączone. Połączenia te są tworzone przez myśli i opierają się na naszych doświadczeniach i wiedzy. Połączenia neuronowe są wzmacniane, gdy wielokrotnie wykonujemy daną czynność i z czasem stają się coraz bardziej skonsolidowane. W rezultacie silnie identyfikujemy się z tymi połączeniami i jesteśmy przekonani o słuszności naszych przekonań – bez narażania ich na szwank.
Czasami trudno jest zmienić lub porzucić pewne przekonania, nawet jeśli wiemy, że nam nie służą. Ale nie martw się: to całkowicie normalne, że masz trudności z rozwijaniem nowych nawyków. Ponieważ zmiana wymaga dużo energii i koncentracji – nasz mózg czuje się niekomfortowo na nieznanym terytorium… Jako ludzie mamy tendencję do obawiania się tego, co nowe.

Wykaż się odwagą pomimo swoich obaw

 Istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz przejąć kontrolę nad swoim życiem, ponieważ to w Twoich rękach jest to, gdzie kierujesz swoimi myślami. Kiedy skupiasz się na uczeniu się nowych rzeczy, wypełniasz swój umysł wiedzą i tworzysz nowe połączenia między komórkami nerwowymi – w rzeczywistości zmieniasz swój mózg, a to prowadzi do nowej perspektywy i innej ścieżki w życiu.